İSG KATİP SİSTEMİNE GİRİŞ
İSG- KATİP Sistemi

Üniversitemiz birimlerinde görev alacak iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimlerinin sözleşmelerinin yapılmasında, bildirimleri, görev değişiklikleri ve iptalleri İSG- KATİP Sistemi kullanılarak yapılacaktır.

İSG-KATİP Sistemi Türkiye’de faaliyet gösteren tüm işyerlerinin İSG hizmetlerini bildirmeleri için tasarlanmıştır. Modül üzerinde işyerleri ve İSG profesyonellerinin karşılıklı olarak yaptığı tüm sözleşmeler görüntülenebilmektedir. Modül aracılığı ile sözleşmeler onaylanıp, iptal edilebilmektedir.

Hizmet alan işyerleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yürütecekleri iş ve işlemlerini gerçekleştirmek için SGK veri tabanında kayıtlı e-bildirge kullanıcılarının kimlik bilgileri ve e-devlet şifresi ile İSG-KATİP sistemine girerek sözleşmelerini yapabilmektedir.

İSG-KATİP Sistemini kullanabilmeniz için, İSG-KATİP Sisteminde kayıtlı olmanız ve e-Devlet Kapısı üzerinden     e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı seçeneklerinden herhangi birisiyle giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme girişler sadece e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilmektedir. Sistemle ilgili daha detaylı bilgi için aşağıdaki kılavuza bakabilirsiniz.

İSG-KATİP Sistemi kullanma kılavuzu için TIKLAYINIZ.


 

İSG- KATİP Sistemine giriş yapmak işin aşağıdaki linke tıklayınız.

http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx


Kaynak : http://www.isggm.gov.tr